Forum po 30-tce Strona Główna po 30-tce
niezwykła strona niezwykłych użytkowników
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

KRS
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum po 30-tce Strona Główna -> Saloon Polityczny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Seeni
Królewna Glątwa


Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 18396
Przeczytał: 14 tematów

Pomógł: 2376 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: Pią 8:27, 21 Lip 2017    Temat postu:

Takich sędziów, którzy orzekali jeszcze w okresie socjalizmu zostało, poza tym, niewielu. Do tego nie jest potrzebna specjalna wiedza tylko umiejętność liczenia w zakresie 100.
Kolaborowanie w kołysce, co do zasady, jest niemożliwe.
Dla mnie temat nie tyle dotyczy sądów, czy sędziów ale łamania konstytucji. Jest oczywiste, że zmieniać ją można, ale w konkretnym trybie i odpowiednią większością głosów. Zmiana konstytucji ustawą to łamanie konstytucji.To oczywiste. Osobiście nie zamierzam ( w takim zakresie w jaki przyjdzie mi ewentualnie stosować) stosować się do zapisów jakiejkolwiek ustawy, która narusza konstytucję. Nie dlatego, że jestem za Po, Pisem , Nowoczesną czy innym Kowalskim, ale dlatego, że przysięgałam stać na straży konstytucji.
To nie jest żaden tam wybór. To konsekwencja służby i złożonego ślubowania.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Leon
maszynista z Melbourne


Dołączył: 30 Sty 2015
Posty: 6415
Przeczytał: 21 tematów

Pomógł: 49 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 8:34, 21 Lip 2017    Temat postu:

Minister PiS z pierwszego rządu (2005- 2007)
Wyborcy PiS – zostaliście okłamani!
Cytat:
– „Wszyscy wyborcy PiS-u wierzą, że jest to reforma. Nie. Zostaliście okłamani. To nie jest reforma. Jest to pogłębienie tych patologii wymiaru sprawiedliwości, które najbardziej Polaków bolą” – pisze w facebookowym poście minister skarbu państwa w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza Andrzej Mikosz. Podkreśla, że to, co działo się w ostatnich dniach w polskim Sejmie to „pucz parlamentarny”, który przeprowadziło Prawo i Sprawiedliwość.

Mikosz uważa, że ustawa zmieniająca ustrój Sądu Najwyższego i de facto całej Rzeczpospolitej to jeden skandal. Proces jej przepychania i sposób, w jaki to zrobiono to drugi skandal. Widzą to już nawet ministrowie z rządu Prawa i Sprawiedliwości. Na razie z tego pierwszego, który rządził Polską w latach 2005-2007. Nie jest to pierwszy taki głos. Tak naprawdę trudno znaleźć kogoś, kto z pełnym przekonaniem popiera te zmiany. W piątek ustawą zajmie się Senat. Później trafi ona na biurko prezydenta Andrzeja Dudy.

Ten minister zapomniał że wyborcy PiS lubią być okłamywani, lubią jak ich dymają!...bo wyborca PiS to wyborca PiS on nie myśli za niego prezes ich pan myśli.

Kto tu sobie kim 'mordę wyciera'?

Kilo czy Lech łże a może Jaruś? jak sądzisz?


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Leon dnia Pią 8:40, 21 Lip 2017, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Kilo OK
maszynista z Melbourne


Dołączył: 23 Maj 2009
Posty: 19234
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 494 razy
Ostrzeżeń: 1/3

PostWysłany: Pią 8:40, 21 Lip 2017    Temat postu:

Senni nie kłam, jesteś antypisowka i zwyczajnie nie trawisz Ziobry.
Z sądami jest tak, wszyscy mówią o konieczności zmian, ale zmian nikt nie robi, a jesli ktoś coś zmieni jest ZŁE.
Jakie były krzyki po wprowadzeniu sądów 24-godzinnych?


Może wyjaśnisz mi co jest złego w zmianach pisowskich?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Leon
maszynista z Melbourne


Dołączył: 30 Sty 2015
Posty: 6415
Przeczytał: 21 tematów

Pomógł: 49 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 9:19, 21 Lip 2017    Temat postu:

Może Senni odpowie inaczej, ale ja to widzę tak:
Partia może powoływać sędziów i partia może bez przyczyny jak ziobro powiedział odwołać....czyż takie coś to nie było w komunie?

Cytat:
Odwoływanie i powoływanie prezesów
1. Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro w ciągu pół roku od wejścia w życie ustawy będzie mógł odwołać wszystkich prezesów i wiceprezesów sądów powszechnych bez podania przyczyny i samodzielnie powołać nowych na ich miejsce.

Obecnie prezesów sądów okręgowych i apelacyjnych Minister powołuje po zasięgnięciu opinii samorządu sędziowskiego. Jeśli opinia jest negatywna, Minister może odwołać się do Krajowej Rady Sądownictwa. Jeśli i ona odrzuci kandydaturę, Minister musi z niej zrezygnować. Z kolei prezesów sądów rejonowych wybierają właściwi prezesi sądów apelacyjnych.

Projekt PiS daje Ziobrze wolną rękę – sam wybiera wszystkich prezesów, nie musząc oglądać się na niczyje opinie. “Projekt ustawy odbiera tym samym środowisku sędziowskiemu wpływ na wybór prezesów sądów pomimo, że w wyroku Trybunału Konstytucyjnego (…) K 12/03 wyraźnie wskazano, że opinia przedstawicieli sędziów w procedurze wyboru prezesów stanowi gwarancję dla niezależności sądów” – wskazał Rzecznik.

2. Minister Ziobro będzie mógł łatwiej odwołać prezesa lub wiceprezesa sądu także w trakcie trwania kadencji. Ustawa dodaje dwa nowe powody do takiej decyzji: „uporczywe niewywiązywania się z obowiązków służbowych” oraz „szczególnie niska efektywność działań w zakresie pełnionego nadzoru administracyjnego lub organizacji pracy w sądzie lub sądach niższych”.

Zdaniem Rzecznika są to sformułowania tak ogólne, że dadzą Ministrowi możliwość swobodnego usuwania prezesów według własnego uznania. Co prawda przed usunięciem niechcianego prezesa Ziobro będzie musiał zwrócić się o opinię do Krajowej Rady Sądownictwa, ale to raczej nie sprawi mu problemu. Negatywna opinia KRS będzie wiążąca dla Ministra tylko jeśli wnioskowi o usunięcie prezesa sądu sprzeciwi się dwie trzecie jej członków. A po uchwaleniu ustawy o KRS w 25-osobowej Radzie PiS będzie miał sześciu swoich posłów i senatorów, Ministra Sprawiedliwości, reprezentanta Prezydenta i 15 sędziów wybranych przez Sejm.

Kary dla sędziów
3. Wybrany przez Ziobrę (i zagrożony odwołaniem przez niego) prezes sądu będzie mógł niewygodnego sędziego bez powodu i bez zgody przenieść do innego wydziału. Np. sędzia, która przez lata zajmowała się sprawami karnymi, może nagle zostać oddelegowana do orzekania w nierzadko skomplikowanych sprawach gospodarczych, na których się nie zna (ostatnio stało się tak z sędzią, która odmówiła aresztowania Jana Piniora, na szczęście skutecznie odwołała się od tej decyzji).
Rzecznik zwraca uwagę, że może to być instrument służący prezesom do karania nieposłusznych sędziów. Wbrew deklaracjom PiS takie rozwiązanie zmniejszy efektywność sędziów, którzy będą potrzebowali więcej czasu na rozpatrzenie spraw nowego rodzaju. “To wpłynie negatywnie na realizację konstytucyjnego prawa każdego do sądu” – podkreśla Bodnar.

4. Kolejnym biczem na nieposłusznych sędziów ma być ograniczanie im dodatku funkcyjnego przez prezesa. Zagrożeni tą karą będą sędziowie pełniący funkcje przewodniczących wydziałów, ich zastępców i kierowników sekcji, u których prezes stwierdzi uchybienia w wykonywaniu czynności administracyjnych. Rzecznik zwraca uwagę, że nie powinno się karać przez obniżenie dodatku funkcyjnego, bo jest składnikiem wynagrodzenia, a nie uznaniową premią za wyniki.

5. Minister będzie mógł też nielubianemu sędziemu odmówić prawa do pracowania po osiągnięciu wieku emerytalnego (65 lat dla mężczyzn, 60 dla kobiet). “W ten sposób organ władzy wykonawczej uzyska uznaniową, niekontrolowaną możliwość decydowania o tym, kto będzie wykonywać władzę sądowniczą. Proponowana zmiana budzi wątpliwości z punktu widzenia art. 180 ust. 1 Konstytucji RP, zgodnie z którym sędziowie są nieusuwalni” – napisał Rzecznik. Powołał się przy tym na wyrok Trybunału Konstytucyjnego (sygn. K 3/9 , który stwierdził, że „byłoby to oczywiście niedopuszczalne, gdyby – jak w okresie PRL – zgodę na przedłużenie sprawowania urzędu sędziowskiego wydawał organ polityczny (Minister Sprawiedliwości) postawiony poza systemem organizacyjnym władzy sądowniczej”.

Manipulowanie składem sędziowskim
6. Choć ustawa wprowadza zasadę losowego przydziału spraw poszczególnym sędziom, zostawia też furtkę do jej ominięcia. Z losowania można zrezygnować, gdy sprawa podlega przydziałowi sędziemu pełniącemu dyżur. Jakie to będą rodzaje sprawy, rozstrzygnie Minister w osobnym rozporządzeniu, a siatkę dyżurów będą ustalać wybrani przez niego prezesi. “Stwarza to możliwości manipulacji składem sędziowskim w konkretnej sprawie przez Ministra Sprawiedliwości za pośrednictwem prezesa sądu” – ostrzega Rzecznik.

7. Prezes może dodatkowo manipulować składem sędziowskim, gdy stwierdzi prawdopodobieństwo, że sprawa będzie trwać dłuższy czas. Może wtedy zarządzić przydzielenie do sprawy nawet dwóch dodatkowych sędziów lub asesorów sądowych. Z kolei zgodnie z nową ustawą o Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury asesorów wybierać będzie Minister Sprawiedliwości, a odwołać lub przenieść może ich Krajowa Rada Sądownictwa bez możliwości odwołania. Na asesorów czeka około 500 nieobsadzonych sędziowskich etatów.

Cytat:
Rzecznik wskazuje, że zagrożone jest jego prawo do bezstronnego sądu między innymi w sprawach dotyczących:

-wypadku lub kolizji drogowej z udziałem polityka,
-spraw podatkowych/karnoskarbowych,
-odszkodowań od Skarbu Państwa,
-zwolnienia z pracy na tle politycznym,
-udziału obywatela w demonstracjach,
-praw przeciwko politykowi, który naruszy dobra osobiste obywatela,
-spraw majątkowych polityków, w których stroną postępowania w sporze z obywatelem będzie polityk lub inny reprezentant władzy.


Kilo to może napisz jak ta reforma ma usprawnić działanie sądów? ..jeżeli oczywiście potrafisz, bo jak na razie to nie znalazłem takiej osoby.
według mnie to zamiast poprawy działania sądów ustawa PiS proponuje jedynie uzależnienie ich od polityków
a Ty jak to widzisz?

A tu jak to widzą nasi sąsiedzi
[link widoczny dla zalogowanych]
Kilo chcesz takiej Polski?
:large
A jak wiesz to barierek ci u nas dosyć


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Leon dnia Pią 9:43, 21 Lip 2017, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Seeni
Królewna Glątwa


Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 18396
Przeczytał: 14 tematów

Pomógł: 2376 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: Pią 11:59, 21 Lip 2017    Temat postu:

Kilo OK napisał:
Senni nie kłam, jesteś antypisowka i zwyczajnie nie trawisz Ziobry.
Z sądami jest tak, wszyscy mówią o konieczności zmian, ale zmian nikt nie robi, a jesli ktoś coś zmieni jest ZŁE.
Jakie były krzyki po wprowadzeniu sądów 24-godzinnych?


Może wyjaśnisz mi co jest złego w zmianach pisowskich?

Nie jestem atypisowska. Jestem apolityczna. Nawet na wybory nie chodzę, a zasadniczo byłam raz w 89 roku. Istotnie nie trawię Ziobry.(zwyczajnie a nie dlatego, że jest z Pis-u) Nie byłam przeciwna sądom 24 godzinnym.

Nie chodzi o to, żeby zmieniać coś. Chodzi o to, żeby zmiany prowadziły do usprawnienia sądów, przyspieszenia postępowań. Nie widzę żadnych zapisów w projekcie ustawy o SN, które miałyby do tego prowadzić.
Naprawdę mam wyjaśniać Ci, co jest złego w zmianach Pis.? Przecież to napisałam. Abstrahując od merytoryki naganny jest sposób wprowadzania tych zmian. Najpierw należałoby zmienić konstytucję. Dla mnie to jest istotne. Nie dyskutowałabym o ustawach, nawet gdyby w mojej ocenie były niesprawiedliwe, czy krzywdzące, bo nie jestem od tego, żeby negować przepisy. Podlegam im, jestem zobowiązana do ich stosowania, ale tylko pod warunkiem ich zgodności z konstytucją. W pierwszej, bowiem, kolejności muszę, podobnie jak wszyscy obywatele naszego państwa, przestrzegać konstytucji.
Może Ty Kilo wyjaśnij mi dlaczego wprowadzane aktualnie zmiany w sądownictwie są dobre dla obywateli. Który z zapisów wpłynie na usprawnienie pracy sądów, na wzmocnienie pozycji strony procesu, na ułatwienie jej dostępu do sądu.
Jak doszukać się takiego celu ustawodawcy w zwolnieniu z urzędu wszystkich sędziów SN.

Odsunięcie od koryta??? Jakiego koryta.? Zarobki sędziów SN możesz sobie sprawdzić w google. Podobnie jak zarobki sędziów wszystkich szczebli. Nawet po długich latach pracy nie są to jakieś specjalne kokosy, biorąc pod uwagę, że praca ta nie polega na kopaniu rowów i jest niezwykle czasochłonna. Nie ma świąt, niedzieli, długich weekendów, chyba, że je sobie wcześniej wypracujesz np zarywając noce. Nie ma możliwości podjęcia dodatkowej pracy, z wyjątkiem pracy edukacyjnej, ale i na taką wymagana jest zgoda. O tym jak wygląda praca sędziego wypowiadają się z reguły ludzie, którzy w ogóle nie maja z nią styczności. Spytaj dzieci sędziów, ich małżonków, rodziców, sekretarzy sądowych, pań sprzątających w sądach, panów z ochrony - jak wygląda praca sędziego. Oni obserwują to na co dzień.
Zresztą chyba nie o te kokosy chodzi, skoro i tak sędziowie mimo odsunięcia od orzekania będą otrzymywać wynagrodzenie w formie uposażenia za stan spoczynku.
Zasadniczo- żyć nie umierać. Nie pracujesz i dostajesz kasę.
W sumie fajnie, gdyby nie tak konstytucja i to ślubowanie, które zwyczajnie nie pozwala powiedzieć tak


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Leon
maszynista z Melbourne


Dołączył: 30 Sty 2015
Posty: 6415
Przeczytał: 21 tematów

Pomógł: 49 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 14:02, 21 Lip 2017    Temat postu:"Atmosfera piknikowa, spacerowicze i turyści". Błaszczak o manifestacji w obronie sądów


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Leon dnia Pią 14:04, 21 Lip 2017, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Leon
maszynista z Melbourne


Dołączył: 30 Sty 2015
Posty: 6415
Przeczytał: 21 tematów

Pomógł: 49 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 14:14, 21 Lip 2017    Temat postu:

Równie dobrze mogliby apelować do kota bratobójcy.
Człowiek, który sam przyznał, że nie jest prezydentem wszystkich Polaków nie wyrwie się z pod wpływu swojego szefa

Apel Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, zrzeszającej rektorów 107 uczelni do @AndrzejDuda o weto do ustaw o sądownictwie.

Kilo uważasz że to banda lewaków którymi nie warto zawracać głowy?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Kilo OK
maszynista z Melbourne


Dołączył: 23 Maj 2009
Posty: 19234
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 494 razy
Ostrzeżeń: 1/3

PostWysłany: Pią 19:12, 21 Lip 2017    Temat postu:

Seeni napisał:

Chciałem sie dowiedzieć co w tych zmianach jest złego, od kogoś kto zna zagadnienie, i czy to jest walka o szczytne cele, czy ból dupy. Nie mam wiedzy merytorycznej, propagandystą zwyczajnie nie wierzę. Oczekiwałem że Ty mi powiesz jak to sie przełoży na obywatela.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Leon
maszynista z Melbourne


Dołączył: 30 Sty 2015
Posty: 6415
Przeczytał: 21 tematów

Pomógł: 49 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 20:14, 21 Lip 2017    Temat postu:

Kilo gdybyś żył w komunie to byś wiedział jaki wpływ na obywatels mają upolitycznione sądy i prokuratura

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Seeni
Królewna Glątwa


Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 18396
Przeczytał: 14 tematów

Pomógł: 2376 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: Sob 8:06, 22 Lip 2017    Temat postu:

Kilo OK napisał:
Seeni napisał:

Chciałem sie dowiedzieć co w tych zmianach jest złego, od kogoś kto zna zagadnienie, i czy to jest walka o szczytne cele, czy ból dupy. Nie mam wiedzy merytorycznej, propagandystą zwyczajnie nie wierzę. Oczekiwałem że Ty mi powiesz jak to sie przełoży na obywatela.

Na obywatela przełoży się to w ten sposób, że nie będzie wiedział, czy wyrok wydał Sąd, czy Minister Sprawiedliwości bądż któryś z polityków rządzących oraz w oparciu o jakie inne, niż polityczne kryteria, wyrok ten opiera się. Prawo o ile będzie stosowane to nie tyle zgodnie z jego literą ale zgodnie z bliżej nieskonkretyzowanym widzimisie. To budzi obawy

Jesteśmy Państwem z młodą, ale bardzo silną demokracją ( a właściwie byliśmy). Takie pojęcia jak praworządność, wolność, niezależność, konstytucja są większości polaków bliższe prawdopodobnie niż pojęcia chleb, samochód, mieszkanie, pięćset plus. Zmiana ustroju sądów, która uzależnia sadownictwo od władzy wykonawczej ruguje ową wolność niezależność i praworządność,przynajmniej z sadów a to przecież jest kuriozum.
Leon wytłuszczył w swoim poście, te konkretne zapisy, które świadczą, że celem ustawodawcy jest jedynie zawłaszczenie władzy sądowniczej przez aktualnie rządzących.
Zresztą tak naprawdę chodzi o coś innego. Pamiętam jak wybory zostały wygrane. Odetchnęłam z ulgą widząc podział mandatów , bo zmiana konstytucji zasadniczo przy takim podziale sił nie była możliwa.
O święta naiwności ! Mój praworządny mózg w ogóle nie zajarzył, że PIS będzie próbował zmieniać konstytucję ( a więc ustrój państwa) ustawami podejmowanymi przez zwykłą większość parlamentarną.
To jest łamanie prawa i jako prawnik nie mogę tego akceptować.

Jakie widzisz plusy wszystkich trzech ustaw? Gdzie znajdujesz w nich zapisy pod obywatela?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Leon
maszynista z Melbourne


Dołączył: 30 Sty 2015
Posty: 6415
Przeczytał: 21 tematów

Pomógł: 49 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 11:22, 22 Lip 2017    Temat postu:

Kilo jeżeli pis przejmie sądy to czeka zwykłego obywatela choćby takie coś:
Błaszczak zapowiada surowe kary dla protestujących
Cytat:
Najwyraźniej masowe protesty przeciwko niszczeniu prawnych fundamentów państwa zaczynają doskwierać rządzącym. Z nieukrywaną irytacją i dość ostro na temat ich uczestników wypowiedział się minister spraw wewnętrznych i administracji. Błaszczak ostrzegł, co czeka protestujących.

Minister uważa np., że protestujący przed Sejmem to ci sami ludzie, którzy każdego 10 dnia miesiąca blokują miesięcznice smoleńskie. – „Bardzo charakterystyczne jest to, że każdego dziesiątego mówią nie o tym, że chcieliby manifestować, demonstrować, gromadzić się, tylko mówią, jak zablokować zgromadzenie tych, którzy upamiętniają ofiary tragedii smoleńskiej. Oni chcą zabrać prawa innym, chcą ograniczyć prawa innym. Czym są powodowani? Oni bronią tej kupy kamieni, nawiązując do wypowiedzi ministra Sienkiewicza, chcą, żeby było tak, jak było” – mówił Błaszczak.

Ostrzegł, że najzacieklejszych demonstrantów czekają surowe kary. Błaszczak podkreślił, że jeśli wśród protestujących znajdą się tacy, którzy byli już skazani za rozruchy na demonstracjach, sądy nie będą miały dla nich litości. – „Taka jest logika wymiaru sprawiedliwości: jeżeli ktoś ukarany nie naprawia krzywdy, jaką wyrządził, tylko popełnia jeszcze raz ten sam czyn, to naraża się na surowszą odpowiedzialność karną. Ale o tym decydują sądy, nie ja” – skwitował szef MSWiA.

Sądy nie będą miały litości- zdecydował Blaszczak. Długo nie trzeba było czekać, jeszcze PAD nie podpisał a wyroki już ogłaszają rządzący!
Kilo powiem ci że reżim komuny reagował identycznie!

Kilo a tu specjalnie dla ciebie do czego doprowadza upolityczniony sąd!


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Leon dnia Sob 18:56, 22 Lip 2017, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Kilo OK
maszynista z Melbourne


Dołączył: 23 Maj 2009
Posty: 19234
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 494 razy
Ostrzeżeń: 1/3

PostWysłany: Sob 18:57, 22 Lip 2017    Temat postu:

Seeni napisał:


Jakie widzisz plusy wszystkich trzech ustaw? Gdzie znajdujesz w nich zapisy pod obywatela?


Nie znam się na prawie, nie znam systemu prawnego w PL, nie znam tych ustaw, moje opinia jest na zasadzie: wydaje mi się, czytałem, słyszałem. A nie chce jak ostatni jełop posiłkować się wklejkam. Dlatego pytam Ciebie jako osoby wiedzącej znacznie więcej niż ja w temacie systemu prawnego. Jedynie co mie poraziło to próba udawania bezstronnej.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Seeni
Królewna Glątwa


Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 18396
Przeczytał: 14 tematów

Pomógł: 2376 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: Nie 10:00, 23 Lip 2017    Temat postu:

Myślę, że bezstronna starałam się być do pewnego momentu. Teraz niestety nie mogę, bo jednoznacznie staję przeciwko projektom reformy wprowadzanej przez rząd. Nie potrafię Ci wytłumaczyć dlaczego nadal uważam, że nie jestem antypisowska ani propeowska. Chyba zwyczajnie nie sądzę, żeby miało dla mnie jakiekolwiek znaczenie kto, w sensie jak partia, próbuje wprowadzić te zmiany.
Z tłumaczeniem tego, co jest nie tak z ustawami chyba mnie wkręcasz. Nie trzeba być prawnikiem, żeby wiedzieć co to jest niezależność i niezawisłość sądów (wystarczą google- notabene podobno od tygodnia jest to w Polsce hasło najczęściej wklepywane). Podobnie wklepać można trójpodział władzy. I przeczytać zapisy nowej ustawy o SN oraz zapisy konstytucji.
Albo pójść na którykolwiek łańcuch świateł.
Tam, w prostych słowach, nawet 12-latek wytłumaczy Ci dlaczego skupienie władzy sądowniczej w rękach władzy wykonawczej jest tak niebezpieczne dla demokracji, wolności i równości obywateli. Zresztą Ty też to wiesz- skoro żyłeś w czasach, kiedy takie skupienie władzy było podstawą ustroju.
Poważnie - zapraszam na takie spotkanie, nawet jeżeli masz poglądy zbliżone do pisowskich, albo jesteś wyborcą czy zwolennikiem Pis. Możesz nawet na nim zabrać głos i przedstawić swoje racje. Nie zostaniesz ukrzyżowany a poznasz dogłębnie racje demonstrujących.
Z tych przyczyn( chęci poznania sposobu myślenia tych, którzy opowiadają się za uchwalonymi zmianami) zmuszam się do oglądania, przynajmniej raz dziennie przez pół godziny TVP info. Z trudem, ale udaje mi się przeżyć.
Idź na łańcuch świateł.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Leon
maszynista z Melbourne


Dołączył: 30 Sty 2015
Posty: 6415
Przeczytał: 21 tematów

Pomógł: 49 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 16:56, 23 Lip 2017    Temat postu:

Tow.. Piotrowicz o SN to trzeba posłuchać
[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
sir Francis Drake
maszynista z Melbourne


Dołączył: 01 Wrz 2015
Posty: 7236
Przeczytał: 52 tematy

Pomógł: 30 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 19:50, 23 Lip 2017    Temat postu:

Seeni napisał:
Myślę, że bezstronna starałam się być do pewnego momentu. Teraz niestety nie mogę, bo jednoznacznie staję przeciwko projektom reformy wprowadzanej przez rząd. Nie potrafię Ci wytłumaczyć dlaczego nadal uważam, że nie jestem antypisowska ani propeowska. Chyba zwyczajnie nie sądzę, żeby miało dla mnie jakiekolwiek znaczenie kto, w sensie jak partia, próbuje wprowadzić te zmiany.
Z tłumaczeniem tego, co jest nie tak z ustawami chyba mnie wkręcasz. Nie trzeba być prawnikiem, żeby wiedzieć co to jest niezależność i niezawisłość sądów (wystarczą google- notabene podobno od tygodnia jest to w Polsce hasło najczęściej wklepywane). Podobnie wklepać można trójpodział władzy. I przeczytać zapisy nowej ustawy o SN oraz zapisy konstytucji.
Albo pójść na którykolwiek łańcuch świateł.
Tam, w prostych słowach, nawet 12-latek wytłumaczy Ci dlaczego skupienie władzy sądowniczej w rękach władzy wykonawczej jest tak niebezpieczne dla demokracji, wolności i równości obywateli. Zresztą Ty też to wiesz- skoro żyłeś w czasach, kiedy takie skupienie władzy było podstawą ustroju.
Poważnie - zapraszam na takie spotkanie, nawet jeżeli masz poglądy zbliżone do pisowskich, albo jesteś wyborcą czy zwolennikiem Pis. Możesz nawet na nim zabrać głos i przedstawić swoje racje. Nie zostaniesz ukrzyżowany a poznasz dogłębnie racje demonstrujących.
Z tych przyczyn( chęci poznania sposobu myślenia tych, którzy opowiadają się za uchwalonymi zmianami) zmuszam się do oglądania, przynajmniej raz dziennie przez pół godziny TVP info. Z trudem, ale udaje mi się przeżyć.
Idź na łańcuch świateł.

zostalas zlapana na klamstwie o bezstronnosci; mysle, ze powstydzenie sie przez 7.5 s zalatwia sprawe

co do N&N sadow, to po wyguglaniu wyglada to nastepujaco
Cytat:
Niezawisłość sędziowska – konstytucyjna zasada wymiaru sprawiedliwości, zgodnie z którą sędzia rozstrzygając sprawę podlega wyłącznie Konstytucji i ustawom, nie podlega żadnym naciskom i żadnym zależnościom z zewnątrz, szczególnie ze strony władzy wykonawczej.

[link widoczny dla zalogowanych]

czyli totalna bzdura

rownie dobrze mozna by powiedziec, ze sędź nie podlega cisnieniu atmosferycznemu lub prawom fizjologicznym..

nie zdziwilbym sie, gdyby artykul w wiki zostal zmieniony pare dni temu, pod potrzebe ciamajdanu2... Dancing Boo hoo!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Kilo OK
maszynista z Melbourne


Dołączył: 23 Maj 2009
Posty: 19234
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 494 razy
Ostrzeżeń: 1/3

PostWysłany: Pon 6:31, 24 Lip 2017    Temat postu:

Seeni napisał:


Pisałem iż nie znam się na systemie prawnym, i dlatego szukam opinii osoby wiedzącej więcej niż.
Dla mnie dziwne jest to że wszyscy chcą zmian w sądownictwie, ale nie potrafią osiągnąć konsensusu.
Co do łańcuchów świateł i innych protestów, dziękuje, wystarczy że poczytam nawiedzonego oszołoma na tym forum, który wkleja teksty których nie ogarnia.


To może inaczej.
Co według Ciebie należy zmienić w sądownictwie?
Wybieralność sędziów w wyborach powszechnych?
Zniesienie immunitetu?
Ocena przez organ spoza korporacji prawniczej?

Czy nic nie należy zmieniać wszystko jest OK.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Leon
maszynista z Melbourne


Dołączył: 30 Sty 2015
Posty: 6415
Przeczytał: 21 tematów

Pomógł: 49 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 7:15, 24 Lip 2017    Temat postu:

Nie wiem czy ktoś się ze mną zgodzi, ale sąd to trzecia władza (nie wiem czy to aktualne)

Więc rząd co jedynie, to może sugerować im co powinni zrobić aby usprawnić sądownictwo.
Przecież to co pis zrobił to ni jak się ma do usprawnienia sądów, w tej ustawie takiego punktu nie ma!
ale jak można sobie domyślić to teraz sądy mają działać na telefon, w przeciwnym razie minister sędziego może wywalić bez podanie przyczyny!

A myślałem że czasy w których sędzia bronił partyjnych dygnitarzy już minęły, a tu kur**** komuna wróciła.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Kilo OK
maszynista z Melbourne


Dołączył: 23 Maj 2009
Posty: 19234
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 494 razy
Ostrzeżeń: 1/3

PostWysłany: Pon 8:19, 24 Lip 2017    Temat postu:

A coś poza bełkotem z frazesów?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Leon
maszynista z Melbourne


Dołączył: 30 Sty 2015
Posty: 6415
Przeczytał: 21 tematów

Pomógł: 49 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 8:47, 24 Lip 2017    Temat postu:

Kilo OK napisał:
A coś poza bełkotem z frazesów?

Masz pole do popisu i napisz jak to ma usprawnić (ta nowa ustawa) sąd?
spróbuj napisać jaka różnica między tą nową pisowską ustawą ą sądem rodem z prl-u.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Seeni
Królewna Glątwa


Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 18396
Przeczytał: 14 tematów

Pomógł: 2376 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: Pon 9:31, 24 Lip 2017    Temat postu:

A moglibyśmy Kilo porozmawiać na ten temat na PW.?
Masz złe pojęcie o Łańcuchu Świateł. Owszem zdarzają się oszołomi( wszak to również jakaś tam część naszego społeczeństwa), ale w większości wypowiadają się zwykli ludzie. Są oczywiście politycy, ale są sędziowie, radcy prawni, adwokaci, notariusze, przedstawiciele organizacji społecznych, gimnazjaliści, licealiści, studenci, emeryci i pani Kowalska, która nigdy wcześniej nie słyszała o niezawisłości.
Warto ich posłuchać. Tak jak przed chwilą zrobił to prezydent Duda.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum po 30-tce Strona Główna -> Saloon Polityczny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin